$39.22 €42.36

Яремчук – найкращий бомбардир, Маліновський – асистент: хто вивів збірну України на Євро 2020 G

Яремчук – найкращий бомбардир, Маліновський – асистент: хто вивів збірну України на Євро 2020 Збірна України не програла у відборі на Євро 2020

17 листопада збірна України завершила відбір на чемпіонат Європи 2020 року, фінішувавши на першому місці групи B і не програвши жодного матчу. Разом з українською командою у групі B також виступали збірні Португалії, Сербії, Литви та Люксембургу. Загалом за команду Андрія Шевченка зіграло 26 футболістів. Видання "ГОРДОН" наводить їхню статистику й показує, хто зробив найбільший внесок в успіх національної команди.

Воротарі

Андрій Пятов – основний воротар збірної України у відборі на чемпіонат Європи 2020 року. Команда Андрія Шевченка провела вісім відбіркових поєдинків і в усіх ворота збірної без замін захищав голкіпер "Шахтаря".

У кваліфікації на Євро 2020 збірна України пропустила чотири голи (по 0,5 за гру), водночас два з них в останньому турі від збірної Сербії. Також під час відбору Пятов вийшов на п'яте місце в рейтингу гравців із найбільшою кількістю матчів за національну команду (93), обійшовши Олександра Шовковського.

Крім Пятова, у заявку на матчі потрапляли Андрій Лунін ("Реал"), Денис Бойко ("Динамо") та Юрій Паньків ("Олександрія"), але на поле так і не виходили.

Захисники

Олександр Караваєв став основним правим захисником збірної України на цьому відборі. В активі гравця "Динамо" п'ять поєдинків по 90 хвилин, а також один матч, у якому захисник зіграв вісім хвилин. Караваєв віддав дві результативні передачі в першому матчі проти Сербії, коли команда Шевченка розгромила суперника з рахунком 5:0.

Сергій Кривцов відіграв у центрі захисту сім повних матчів кваліфікації, пропустивши лише першу гру проти Люксембургу. У переможному поєдинку проти збірної Португалії (2:1) гравець "Шахтаря" записав у свій актив результативну передачу на Романа Яремчука, який відкрив рахунок у матчі. Це єдина результативна дія Кривцова у відборі на Євро 2020.

Ще одним незамінним гравцем збірної України у відборі на чемпіонат Європи 2020 року є Микола Матвієнко. Захисник "Шахтаря" провів від свистка до свистка всі вісім матчів, але результативними діями не вирізнявся.

Віталій Миколенко з "Динамо" забронював за собою місце на лівому фланзі захисту збірної України. Футболіст зіграв сім матчів по 90 хвилин, пропустивши лише другу гру проти Литви. Миколенко додав собі в актив один асист – у переможному матчі проти Португалії 20-річний гравець віддав зрячу передачу на Андрія Ярмоленка, який забив другий гол української команди в тому матчі.

Основних захисників підміняли Сергій Болбат ("Шахтар") – два матчі, 180 хвилин, Едуард Соболь ("Брюгге") – два поєдинки, 92 хвилини, Микита Бурда ("Динамо") – один матч, 90 хвилин, та Ігор Пластун ("Гент"), один матч, одна хвилина. Ніхто з резервних гравців результативними діями не вирізнявся.

Півзахисники

Тарас Степаненко відіграв в опорній зоні шість ігор відбору на Євро 2020. Останній поєдинок півзахисник "Шахтаря" пропустив через дискваліфікацію, а в першій грі проти Люксембургу залишився на лаві запасних. Результативними діями Степаненко не вирізнявся, водночас заробив єдине вилучення збірної України у кваліфікації на Євро 2020.

Руслан Маліновський зіграв у всіх іграх кваліфікації, його замінили лише в одному матчі (на 80-й хвилині першої гри проти Литви). Гравець "Аталанти" став найкращим футболістом збірної України за системою "гол+пас", на рахунку Маліновського чотири результативні передачі і три голи у ворота суперників.

Олександр Зінченко до травми встиг відіграти без замін сім матчів відбору. Футболіст "Манчестер Сіті" віддав результативну передачу на Віктора Циганкова в першому матчі проти Люксембургу, а також забив гол у виїзному поєдинку проти Литви.

Віктор Циганков зіграв у семи поєдинках кваліфікації на позиції правого вінгера і провів на полі 424 хвилини. В активі гравця "Динамо" три голи та одна результативна передача.

Лівий вінгер Євген Коноплянка провів шість матчів за збірну України, зіграв 390 хвилин і забив два голи в першому матчі проти збірної Сербії.

Андрій Ярмоленко пропустив першу частину кваліфікації через травму ахіллового сухожилля й у підсумку провів чотири поєдинки на позиції правого вінгера. У матчі проти Португалії гравець "Вест Гема" забив гол, а в поєдинку із Сербією зробив асист.

Марлос узяв участь у чотирьох матчах відбору, пропустивши стільки ж поєдинків переважно через ушкодження. Єдину повну гру футболіст "Шахтаря" провів проти Литви на виїзді, де забив гол і віддав гольовий пас. Більше результативними діями півзахисник не вирізнявся.

Віктор Коваленко зіграв у чотирьох матчах кваліфікації, тричі виходив на заміну у другому таймі і відіграв 117 хвилин. Результативними діями гравець "Шахтаря" не вирізнявся.

Також у матчах відбору брали участь Сергій Сидорчук ("Динамо") – дві гри, 107 хвилин, Роман Безус ("Гент") – два матчі, 74 хвилини, Володимир Шепелєв ("Динамо") – два поєдинки, 31 хвилина, Віталій Буяльський ("Динамо") – дві гри, шість хвилин, і Євген Шахов (ПАОК), одна гра, дві хвилини. Ніхто із цих гравців результативними діями не вирізнявся.

Нападники

Найкращим бомбардиром збірної України у кваліфікації на чемпіонат Європи 2020 року став Роман Яремчук, який забив чотири голи, зокрема переможний м'яч у ворота збірної Люксембургу. Також в активі гравця "Гента" дві результативні передачі. Яремчук був основним форвардом команди Шевченка й зіграв у семи поєдинках.

Жуніор Мораєс набув українського громадянства перед стартом відбору на Євро 2020. Нападник "Шахтаря" зіграв у стартових матчах проти Португалії та Люксембургу, у зв'язку із чим розгорівся скандал. УЄФА відкрив провадження проти збірної України через імовірні порушення під час натуралізації Мораєса. Організація не виявила невідповідностей і все минулося. У підсумку нападник відіграв п'ять матчів і зробив один асист.

Нападник "Динамо" Артем Бєсєдін протягом усього кваліфікаційного етапу зіграв лише 13 хвилин в останній грі проти Сербії, але зміг відзначитися забитим голом, чим приніс збірній України нічию.

Також 23 хвилини в першому поєдинку проти Сербії провів нападник "Кайсеріспор" Артем Кравець – без результативних дій.

За всю кваліфікаційну кампанію головний тренер збірної України Андрій Шевченко випустив на поле 26 футболістів. Українські гравці у восьми матчах забили 17 голів, пропустили чотири (два з них із пенальті) й записали в пасив одне вилучення.

Оптимальна команда Шевченка має такий вигляд: Пятов (вісім матчів, 720 хвилин, чотири пропущені, п'ять сухих поєдинків) – Караваєв (шість матчів, 458 хвилин, дві передачі), Кривцов (сім матчів, 630 хвилин, один асист), Матвієнко (вісім матчів, 720 хвилин), Миколенко (сім матчів, 630 хвилин, один асист) – Степаненко (шість матчів, 486 хвилин) – Циганков (сім матчів, 424 хвилини, три голи, один асист), Маліновський (вісім матчів, 710 хвилин, три голи, чотири передачі), Зінченко (сім матчів, 630 хвилин, один гол, один асист), Коноплянка (шість матчів, 390 хвилин, два голи) – Яремчук (сім матчів, 488 хвилин, чотири голи, дві передачі).

Жеребкування групової стадії чемпіонату Європи 2020 року відбудеться 30 листопада в Бухаресті о 19.00 за київським часом.