$39.47 €42.18
weather +18 Київ

Український плавець Крипак здобув своє п'яте золото на Паралімпіаді 2020

Український плавець Крипак здобув своє п'яте золото на Паралімпіаді 2020 Загалом у Крипака на цих Іграх 10 медалей
Український плавець Максим Крипак 3 вересня в Токіо виграв уже п'яту для себе на цих Паралімпійських іграх золоту медаль. Про це свідчать дані сайту Паралімпіади.

Крипак змагався на дистанції 200 м комплексним плаванням (клас SM10). Українець подолав дистанцію за 2.05.68 хвилини.

Другим прийшов спортсмен з Італії Стефано Раймонді (2.07.68 хвилини), третім – Бас Таккен із Нідерландів (2.11.39 хвилини).

Для Крипака це вже п'яте золото на цій Паралімпіаді. 28 серпня він переміг на дистанції 100 метрів вільним стилем, встановивши новий світовий рекорд. 31 серпня українець став чемпіоном на дистанції 100 м батерфляєм – також зі світовим рекордом. 1 вересня він переміг на дистанції 400 м вільним стилем, а 2-го – у запливі на 100 м на спині.

Загалом в українця сім медалей нинішніх Ігор – ще одне срібло та одна бронза. Він найтитулованіший спортсмен цих змагань і найуспішніший український паралімпієць.

Крипак виграв уже 15 медалей на Паралімпіадах, 10 із них – золоті. Він п'ятиразовий чемпіон світу і 10-разовий чемпіон Європи.

Скріншот: olympics.com Скріншот: olympics.com

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували в Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді бере участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.

Україна в медальному заліку опинилася на п'ятому місці з 90 медалями, з яких 22 золотих, 43 срібних і 25 бронзових. Лідирують Китай (171 нагорода), Великобританія (104), збірна Паралімпійського комітету РФ (101) і США (82).