$39.22 €42.36
weather +12 Київ

Україна здобула четверте срібло на Олімпіаді 2020

Четверікова і Лузан обіймаються з головним тренером збірної України з веслування на байдарках і каное Юрієм Чебановим після фінального заїзду

7 серпня, в передостанній день Олімпійських ігор у Токіо, українські каноїстки Людмила Лузан та Анастасія Четверікова здобули медалі в змаганнях каное-двійок на дистанції 500 м, повідомляють на сайті Ігор.

Українки фінішували з часом 1 хв. 57,499 сек.

Перше місце посіли спортсменки з Китаю, які встановили олімпійський рекорд (1 хв. 55,495 сек.), третє – представниці Канади (1 хв. 59,041 сек.).

Усього в заїзді брало участь вісім команд.

Скріншот: olympics.com Скріншот: olympics.com

Для 24-річної Лузан з Івано-Франківська це друга медаль на Олімпіаді в Токіо. 5 серпня вона стала третьою в одиночному веслуванні на каное.

"Ми щасливі! Це Олімпійські ігри, і ми віцечемпіонки. Це просто мрія. Ми дуже-дуже задоволені, тепер будемо тримати курс на Париж і там боротися за золото. У нас ще є потенціал, але зараз ми дуже щасливі", – сказала Суспільному після заїзду Лузан.

Четверікова повідомила після фіналу, що присвячує цю медаль головному тренеру збірної України з веслування на байдарках і каное, дворазовому олімпійському чемпіону Юрію Чебану.

"Він вселив у мене цю ціль і показав, що медаль та олімпійський результат реальні. І також хочу сказати дякую Люді, без неї це було неможливо", – сказала Суспільному 23-річна спортсменка з Херсона.

Лузан і Четверікова здобули Україні четверте срібло на Іграх у Токіо.

У чоловічих змаганнях каное-одинаків на 1000 м і жіночих змаганнях байдарок-четвірок на 500 м українці у фінали не потрапили.

Станом на ранок 7 серпня в активі української збірної 15 медалей: одна золота, чотири срібні та 10 бронзових. Як повідомляють на сайті Олімпіади, вона посідає 40-ве місце у фінальному заліку (16-те – за кількістю медалей).

Хоча б одну олімпійську медаль здобуло 90 країн із більш ніж 200, які беруть участь в Іграх.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо із 24 липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рікВони почалися 23 липня і триватимуть до 8 серпня. В Олімпіаді бере участь приблизно 11 тис. спортсменів.