$39.58 €42.26
weather +9 Київ

Україна сьогодні здобула чотири олімпійські медалі. Зеленський привітав спортсменів

Україна сьогодні здобула чотири олімпійські медалі. Зеленський привітав спортсменів Медаль Магучіх стала четвертою за сьогодні у скарбничці нагород збірної України
Президент України Володимир Зеленський у Twitter привітав українських спортсменів – сьогоднішніх призерів Олімпійських ігор 2020 року в Токіо.

Першу сьогодні медаль – срібну, у змаганнях каное-двійок на дистанції 500 м – здобули каноїсткі Людмила Лузан і Анастасія Четверікова.

Для Лузан це друга олімпійська медаль у Токіо, зазначив президент. "Ви найкращі!" – звернувся він до спортсменок.

Ще одне срібло виборов український боксер Олександр Хижняк. Зеленський підкреслив, що українець гідно боксував.

Історичну нагороду здобула збірна зі синхронного плавання, додав президент. Марина і Владислава Алексіїви, Марта Федіна, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко та Єлизавета Яхно стали бронзовими призерками Олімпіади. Це 17-та нагорода у скарбничці команди України і перша в історії країни командна медаль в артистичному плаванні.

Ще одну бронзу виборола 19-річна легкоатлетка Ярослава Магучіх – спортсменка у фіналі змагань зі стрибків у висоту змогла взяти висоту 2 м, її медаль стала четвертою на сьогодні. Всього у збірної 18 нагород. Президент подякував Магучіх.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня торік, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Вони почалися 23 липня і триватимуть до 8 серпня. В Олімпіаді бере участь приблизно 11 тис. спортсменів.

Зараз в активі українських спортсменів 18 медалей (одна золота, п'ять срібних і 12 бронзових). Як повідомляють на сайті Олімпіади, вона посідає 43-тє місце у фінальному заліку (16-те – за кількістю медалей).