$39.22 €42.36
weather +9 Київ

Третій день Паралімпіади в Токіо. Україна посідає четверте місце за кількістю медалей

Третій день Паралімпіади в Токіо. Україна посідає четверте місце за кількістю медалей Українські спортсмени вибороли золото та срібло у плаванні

Українські спортсмени на Паралімпійських іграх 2020 року в Токіо вибороли 27 серпня 13 медалей (дві золоті, сім срібних і чотири бронзові). Про це свідчать дані на сайті Паралімпіади.

Змагання проводили у 15 видах спорту – стрільбі з лука, легкій атлетиці, велотреку, кінному спорті, голболі, дзюдо, паверліфтингу, веслуванні, волейболі, плаванні, настільному тенісі, баскетболі, фехтуванні, регбі та тенісі. Загалом у третій день Паралімпіади розіграли 44 комплекти нагород, у фіналах боролося 22 українські спортсмени, уточнило Суспільне.

Золоті медалі виграли українки Мар'яна Шевчук (паверліфтинг, до 54 кг) і Анна Стеценко (плавання, 400 м вільним стилем).

Срібло здобув Владислав Білий (легка атлетика, метання списа), Сергій Кліпперт (плавання, 100 м на спині), Катерина Денисенко (плавання, 100 м на спині), Андрій Трусов (плавання, 200 м, комплексний стиль), Кирило Гаращенко (плавання, 400 м, вільний стиль) та Анастасія Москаленко (легка атлетика, метання булави). Жіноча збірна України з фехтування виграла срібну нагороду в командній першості. У фіналі вони поступилися команді Китаю, повідомило Суспільне.

Бронзу виграли Юлія Павленко (легка атлетика, стрибки у довжину), Єгор Дементьєв (велоспорт, перегони переслідування), Юлія Іваницька (дзюдо, до 48 кг) і Наталія Ніколайчик (дзюдо, до 52 кг).

Україна опинилася на дев'ятому місці за кількістю золотих нагород у медальному заліку Паралімпіади (три медалі). Лідирує за цим показником Китай (20 золотих медалей). Далі йдуть Великобританія і команда ПКР (по дев'ять у кожній), Австралія (сім), США (шість), Бразилія (шість), Нідерланди (п'ять) та Італія (чотири).

Скриншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

За загальною кількістю нагород Україна посідає четверту позицію із 22 медалями (три золоті, 13 срібних і шість бронзових). Перші три місця посідають Китай (45 медалей), Великобританія (28) і команда ПКР (26).

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували в Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді бере участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях бере участь 143 спортсмени.