$39.22 €42.36
weather +10 Київ

"Шахтар" обіграв "Ренн" у Лізі Європи у драматичній серії пенальті. Трубін узяв три удари "Шахтар" зміг пройти "Ренн" у Лізі Європи
Донецький "Шахтар" 23 лютого у матчі-відповіді 1/16 фіналу Ліги Європи у додатковий час програв французькому "Ренну" з рахунком 1:2, але вийшов в 1/8 фіналу, взявши гору в серії пенальті (5:4), повідомляє офіційний сайт турніру.

У першому матчі плей-оф ЛЄ 16 лютого донецький клуб у домашньому матчі у Варшаві обіграв французів із рахунком 2:1 і для виходу в наступний раунд в основний час мав перемагати або грати внічию.

Цього не сталося: Карл Токо Екамбі, який відзначився голом і в першому поєдинку цих команд, відкрив рахунок на 52-й хвилині. Цей гол виявився єдиним за 90+4 хвилини основного часу і матч перейшов в екстратайм.

На самому початку другої додаткової 15-хвилинки господарям удалося подвоїти рахунок гол на 106-й хвилині на рахунку Ібрагіма Салаха. VAR засвідчив, що м'яч було забито чисто.

Третій гол у цьому матчі також забив "Ренн", але вже у свої ворота. Після подачі Невена Джурасека Жанюель Білосьян випадково записав на свій рахунок автогол. За рахунку 2:1 після екстратайму переможець визначився у серії пенальті.

Ним став "Шахтар" – передусім завдяки голкіперу Анатолію Трубіну, який парирував три удари французів. У "гірників" повз ворота пробив Валерій Бондар, у перекладину – Данило Сікан, а точними ударами відзначилися Єгор Назаріна, Георгій Судаков, Артем Бондаренко, Юхим Конопля та Кевін Келсі.

Після вильоту "Дніпра-1" із Ліги конференцій "Шахтар" залишився єдиним представником України у єврокубках цього сезону.

"Ренн" "Шахтар" 2:1 (п. 4:5)

Токо Екамбі, 52, Ібрагім Салах, 106 – Білосьян, 119 (автогол).

"Шахтар" був єдиним представником України у груповому етапі Ліги чемпіонів сезону 2022/2023, звідки вилетів, посівши третє місце у групі. У плей-оф Ліги Європи, де "гірники" грають навесні, вони також стали єдиним українським клубом, оскільки київське "Динамо" із групи ЛЄ не вийшло.

Французький "Ренн" грав у групі з київським "Динамо" (і виграв 2:1 та 1:0).

Фінал Ліги Європи УЄФА сезону 2022/2023 відбудеться 31 травня 2023 року в Будапешті.

Лігу Європи сезону 2021/2022 виграв "Айнтрахт" із Франкфурта.