$39.22 €42.36
weather +8 Київ

Роналду став першим футболістом в історії, який забивав на п'яти чемпіонатах світу

Роналду став першим футболістом в історії, який забивав на п'яти чемпіонатах світу Роналду забив історичний гол і знову перевершив Мессі

Форвард збірної Португалії з футболу Кріштіану Роналду відкрив рахунок на 65-й хвилині матчу групового етапу чемпіонату світу в Катарі Португалія – Гана голом із пенальті, який сам і заробив. Роналду став першим гравцем в історії, який забивав голи на п'яти різних чемпіонатах світу, повідомляє 24 листопада "Радіо Свобода".

Отже, лідер збірної Португалії відповів на досягнення Ліонеля Мессі, який 22 листопада став п'ятим футболістом в історії, який забивав на чотирьох чемпіонатах світу.

37-річний Роналду перший свій гол на чемпіонатах світу забив у 2006 році у Німеччині, потім забивав на ЧС у 2010-му, 2014-му, 2018 роках і тепер у 2022 році. Як для португальця, так і для 35-річного Мессі чемпіонат світу в Катарі, ймовірно, стане останнім у кар'єрі.

Матч завершився перемогою збірної Португалії 3:2, усі голи забили у другому таймі. Після історичного успіху Роналду на 73-й хвилині помилкою захисту португальців скористався Андре Айю (1:1), але згодом європейці довели свою перевагу – вирізнилися Жоау Фелікс (78-ма хвилина) і Рафаель Леао (80-та). На 89-й хвилині інтригу в гру повернув Осман Букарі, але на більше футболістів із Гани вже не вистачило.

Португалія Гана 3:2

Голи: Роналду – 65 хвилина (пенальті), Феліш – 78-ма, Леау – 80-та, Айю – 73-тя, Букарі – 89-та.

Роналду є п'ятиразовим володарем "Золотого м'яча". 17 січня 2022 року здобув спеціальну нагороду ФІФА за рекорд за кількістю голів за національні збірні – за команду Португалії він забив 115 м'ячів.

До початку чемпіонату світу 2022 року на рахунку Роналду було 117 голів у 191 матчі за збірну. На рахунку португальця безліч інших статистичних досягнень і рекордів.

У червні 2020 року Forbes повідомив, що Роналду став першим футболістом-мільярдером – 2019 року він заробив $105 млн і подолав бар'єр у $1 млрд.

27 серпня 2021 року він перейшов до "Манчестер Юнайтед", до цього з 2018 року португалець виступав за італійський клуб "Ювентус". 22 листопада 2022 року "Манчестер Юнайтед" повідомив про розірвання контракту з Роналду за взаємною згодою сторін.