$39.47 €42.18
weather +13 Київ

Призер Олімпіади 2022 Абраменко: Дуже радий, що в День єднання мені вдалося потішити всіх українців

Призер Олімпіади 2022 Абраменко: Дуже радий, що в День єднання мені вдалося потішити всіх українців Абраменко підкреслив, що стрибок із п'ятьма гвинтами був дуже складним
Український спортсмен Олександр Абраменко, який став срібним призером зимової Олімпіади 2022 у змаганнях із лижної акробатики, наголосив на важливості завоювання медалі у День єднання.

Про це Абраменко сказав у коментарі Суспільному 16 лютого.

"Дуже щасливий, тому що змагання виявилися надскладними... Хотів дістати першу медаль для нашої олімпійської збірної України, а також для всіх українців. І я дуже радий, що в такий день, День єднання, мені вдалося порадувати всіх українців", – зазначив спортсмен.

Коментуючи свій виступ у суперфіналі, Абраменко наголосив, що стрибок із п'ятьма гвинтами був дуже складним і, незважаючи на не зовсім ідеальне приземлення, українець зміг утриматися на ногах, що й визначило підсумковий результат.

"Трішечки не вистачило охайності на приземленні, але дуже радий, що цього було достатньо, аби здобути срібну нагороду. І дуже радий цьому", – сказав Абраменко.

Його тренер Енвер Аблаєв розповів у коментарі Суспільному, що Абраменко вдруге в житті зробив стрибок, який приніс йому медаль.

"Він став [на ноги] вдруге після потрійного сальто з п'ятьма гвинтами. Уперше – сьогодні, на тренуванні. У другому [у суперфіналі] не вистачило йому трохи за швидкістю, але він став, що дозволило йому завоювати медаль для нашої країни", – наголосив наставник.

Абраменко – фристайліст (лижна акробатика), олімпійський чемпіон Пхьончхана 2018. Олімпіада в Пекіні – п'ята у його кар'єрі. Абраменко – єдиний олімпійський призер (та чемпіон) України на попередніх Іграх.

Зимові Олімпійські ігри в Пекіні тривають з 4-го до 20 лютого.

Станом на 17 лютого нагороди на Олімпіаді 2022 року виграли представники 28 країн, повідомляють на сайті Ігор. Україна, з одним сріблом Абраменка, ділить 23-тє місце у медальному заліку з Іспанією. Лідирують Норвегія (13 золотих, сім срібних та вісім бронзових нагород), Німеччина (10, шість і п'ять) та США (вісім, вісім та п'ять).