$39.58 €42.26
weather +13 Київ

Медальний залік за день до кінця Олімпіади. Україна здобула чотири медалі, але знову опустилася в рейтингу

Медальний залік за день до кінця Олімпіади. Україна здобула чотири медалі, але знову опустилася в рейтингу Українська збірна із синхронного плавання здобула історичну нагороду
За підсумками 15-го, передостаннього, дня змагань літньої Олімпіади 2020 року в Токіо Україна опустилася на 43-тє місце в медальному заліку.

Про це свідчать дані на сайті Олімпіади.

Учора національна збірна посідала 40-ве місце, сьогодні українські спортсмени здобули чотири медалі, але команда втратила ще три позиції у рейтингу – серед нагород жодного золота, а всі команди, які вищі за Україну, мають не менше ніж дві золоті медалі.

Перша трійка лідерів у рейтингу залишилася незмінною: Китай, США і Японія.

За кількістю нагород Україна посідає 16-те місце: одна золота, п'ять срібних і 12 бронзових медалей. Перша позиція за цим критерієм у США – 108 нагород.

Хоча б одну олімпійську медаль вибороло вже 93 країни.

Першу на сьогодні медаль – срібну, в змаганнях каное-двійок на дистанції 500 м – здобули каноїсткі Людмила Лузан (бронзова призерка Ігор у Токіо в одиночному каное) та Анастасія Четверікова. Ще одне срібло виборов український боксер Олександр Хижняк (у вазі до 75 кг).

Дві бронзи у скарбничку національної збірної вибороли легкоатлетка Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) і збірна із синхронного плавання: Марина і Владислава Алексіїви, Марта Федіна, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко та Єлизавета Яхно. Синхроністки здобули олімпійську медаль уперше в історії країни.

Завтра українські спортсмени виступлять у трьох дисциплінах: легка атлетика (марафон), художня гімнастика (командне багатоборство) і велотрек (спринт), повідомив Національний олімпійський комітет у Facebook.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня торік, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Вони почалися 23 липня і триватимуть до 8 серпня. В Олімпіаді бере участь приблизно 11 тис. спортсменів.

Зараз в активі українських спортсменів 18 медалей: золота – у греко-римській боротьбі, п'ять срібних – у запливі на дистанції 1500 м вільним стилем, у греко-римській боротьбі, карате, у змаганнях каное-двійок на дистанції 500 м і в боксі; 12 бронзових – у жіночому дзюдо та вільній боротьбі (до 62 і 68 кг), у чоловічому фехтуванні, у стрільбі із пневматичного пістолета, у запливі на дистанції 800 м вільним стилем, у великому тенісі, у синхронному плаванні, у веслуванні на каное-одиночці, у карате, командному синхронному плаванні і стрибках у висоту.