$39.22 €42.36

Медальний залік на Олімпіаді. Японія, як і раніше, лідирує, Китай посів друге місце

Медальний залік на Олімпіаді. Японія, як і раніше, лідирує, Китай посів друге місце У фіналі чоловічого багатоборства зі спортивної гімнастики переміг Дайкі Гасімото з Японії, українці посіли 11-те і 19-те місця

За підсумками п'ятого дня літніх Олімпійських ігор у Токіо 2020 року медальний залік очолює Японія. Про це свідчать дані офіційного сайта змагань станом на 28 липня (за Києвом).

В активі збірної Японії 13 золотих, чотири срібні і п'ять бронзових медалей. Вона лідирувала й у попередні дні Олімпіади.

Китай та США сьогодні помінялися місцями. На другому місці за підсумками дня – Китай (12 золотих нагород, шість срібних, дев'ять бронзових), на третьому – США (по 11 золотих і срібних, дев'ять бронзових медалей).

Протягом дня було розіграно 23 комплекти медалей. Україна сьогодні нових нагород не здобула і випала з топ-50, опустившись на 52-гу позицію, яку розділяє із Казахстаном.

Загалом в Іграх бере участь понад 200 країн, хоча б по одній медалі наразі виграли 62 з них. За кількістю медалей Україна зараз посідає 19-те місце.

Скріншот: olympics.com Скріншот: olympics.com

Найкраща тенісистка України Еліна Світоліна сьогодні здобула перемогу в 1/4 фіналу Олімпіади і стала першою українською тенісисткою, яка пройшла до півфіналу одиночного розряду.

Окрім того, до півфіналу вийшла каноїстка Вікторія Ус, виступивши в гребному слаломі у каное-одиночці.

Сестри Людмила і Надія Кіченок поступилися у чвертьфіналі олімпійського парного турніру з тенісу росіянкам Вероніці Кудерметовій та Олені Весніній.

Українець Олексій Гунбін в 1/32 фіналу у стрільбі з лука програв представнику Індії Тарундіпу Раї. Також у стрільбі з лука на стадії 1/32 вибула Анастасія Павлова, а Вероніка Марченко здобула одну перемогу і завершила боротьбу в 1/16 фіналу. Для українських лучників змагання на цій Олімпіаді завершені.

У чоловічому дзюдо українець Кеджау Ньябалі в 1/16 фіналу переміг представника Домініканської Республіки Роберта Флорентіно. Але у 1/8 фіналу Ньябалі провів захват проти Давлата Бобонова з Узбекистану, який судді визначили як заборонений больовий прийом – українського дзюдоїста було дискваліфіковано.

Також українці сьогодні брали участь у фіналі індивідуального багатоборства зі спортивної гімнастики. Ілля Ковтун посів 11-те місце, Петро Пахнюк – 19-те.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбуватися у Токіо із 24-го липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рікВони відбуваються без глядачів із 23-го липня до 8 серпня. В Олімпіаді візьме участь приблизно 11 тис. спортсменів.

В України три олімпійські медалі – бронза у жіночому дзюдо, бронза у чоловічому фехтуванні та бронза у стрільбі з пневматичного пістолета.