$39.47 €42.18
weather +17 Київ

Російського чемпіона з пауерліфтингу дискваліфікували до кінця року за футболку з Путіним

Російського чемпіона з пауерліфтингу дискваліфікували до кінця року за футболку з Путіним Балинець (другий праворуч) – медаліст Паралімпійських ігор

Багаторазовий чемпіон Росії з пауерліфтингу серед осіб з ураженням опорно-рухового апарату Володимир Балинець показав футболку із зображенням президента РФ Володимира Путіна на змаганнях у Фінляндії.

Міжнародна федерація пауерліфтингу (IPF) дискваліфікувала російського спортсмена Володимира Балинця за демонстрацію зображення президента РФ Володимира Путіна. Про це на сторінці у "ВКонтакте" повідомив глава Федерації пауерліфтингу Якутії Олександр Гренадьоров.

Інцидент стався в серпні на чемпіонаті Європи з класичного жиму у Фінляндії. Зійшовши на п'єдестал, Балинець, який здобув перемогу на турнірі, розстебнув куртку і показав футболку з Путіним.

Згідно з регламентом IPF, демонстрація політичних символів заборонена.

Балинця відсторонили від міжнародних змагань до кінця 2017 року. Водночас Гренадьоров сподівається, що дискваліфікацію скасують і замінять на попередження.

32-річний Балинець – багаторазовий чемпіон Росії з пауерліфтингу серед осіб з ураженням опорно-рухового апарату. У 2012 році він завоював срібну медаль Паралімпійських ігор у Лондоні, а два роки потому став бронзовим призером чемпіонату світу у ваговій категорії до 49 кг.

У березні 2016 року Союз європейських футбольних асоціацій не став дискваліфікувати півзахисника московського "Локомотива" Дмитра Тарасова за майку з Путіним, а оштрафував спортсмена на €5 тис.